A térfigyelő kamerák működtetése eléggé kockázatos, mivel rendkívül szigorú és nem túl egyszerű szabályozások vonatkoznak az alkalmazásukra.
Komoly vállalkozásokat látni, amelyek nem foglalkoznak a tájékoztatók kihelyezésével, szabályzatok elkészítésével, munkatársak betanításával.
Milyen kérdések merülnek fel? Milyen teendők vannak?
Milyen kérdések merülnek fel? Milyen teendők vannak?
- Érdekmérlegelési teszt, a látótér megfelelő kitakarása egyes esetekben, a felvételek visszanézéséhez hozzáférések naplózása és szigorú ellenőrzése, a felvételek törlése – megsemmisítése és a megsemmisítés előtti korlátozása.
- Ha valaki kéri, van-e mód a felvétel törlését elhalasztani? Vagy ez is kötelező?
- A felvételek érintetti kérésekre átadása, kinek vagyunk kötelesek átadni – nem is gondolná az ember – ezek mind rendkívül fontos kérdések és tételek.
- Kell-e tájékoztatnunk az érintetteket, mit mutat a térfigyelő kamera, hogyan tájékoztatjuk őket? Van-e rajz a megfigyelt területrészek bemutatására? A kamera közterületet vagy magánterületet lát?
- A térfigyelő kamera belelát egyes magánszemélyek intim szférájába?
- Mennyire felismerhetők a kamera által megfigyelt területen tartózkodók?
- Ha belső kamerát használunk, a folyosó végén látszik – e a közterület, vagy idegen terület?
- Rögzít-e hangot a kamera? És mivel indokoljuk?
- Ha csak hangrögzítés van:
- A hangrögzítés milyen jogalappal készül?
- Meddig tárolhatjuk?
- Hogyan hívjuk fel a figyelmet arra, hogy itt felvétel készül?
- Milyen dokumentációt és eljárásokat kell kidolgozni?
Mennyi kérdés, mindegyike húsbavágó. És még milyen sok nyitott kérdés van az adatvédelemben – ez csak egy kis része.
Az adatvédelmi megfelelőség teljes auditja átlagos vállalkozásnál, szervezetnél 50 fő alatti létszámnál 60 000,- Ft.
A teljes adatleltár és a megfelelőség és dokumentáció elkészítése, dolgozók belső képzése valamint adatvédelmi tisztviselő biztosítása általában havidíjas kialakítású, két éves szerződéskötés mellett, a feladat nagyságától függően havi 50 -és 180 000,- Ft közötti díjazással.
Képzés leírása
A képzés: a Budapesti Műszaki Egyetemen kétszintű tanfolyamainkat adatvédelmi felelős képzéssel kezdjük, ez az első, melyre az adatvédelmi szaktanácsadó képzés épül. Ezek a képzések használható gyakorlati tudást adnak. Aki elvégzi, a versenyszférában is tudja használni tudását, keresettek a jó adatvédelmi szakemberek.
Alapfok: Adatvédelmi felelős munkakörre felkészítő képzés
- A képzés megnevezése Adatvédelmi felelős munkakörre felkészítő képzés.
- A képzés oklevélben szereplő megnevezése Adatvédelmi felelős munkakörre felkészítő képzés.
- A felvétel feltétele Felsőfokú végzettséget igazoló okirat, középfokú végzettség esetén közigazgatási, vagy adatvédelmi gyakorlat igazolása.
- A képzési idő összesen 100 óra, benne távoktatásos tudásátadás és kötelező feladatok elvégzése.
- A képzés célja és szakmai kompetenciák: Az adatvédelmi rendeletet és az Infotörvényt megismertesse a hallgatókkal, felkészítse őket az adatvédelem napi gyakorlatához.
- A képzés során elsajátítandó kompetenciák – a hazai és az EU-ban érvényes adatvédelmi szabályok – az adatvédelem alapelvei – a papíralapú és IT adatkezelésekre vonatkozó gyakorlati eljárások – az érintett jogokat – elemzések, tesztek készítése – az incidensek felismerése, kezelése – az adatvédelmi megfelelőség gyakorlati lépései.
A vizsga
A vizsga a tanúsítvány megszerzéséhez szükséges, melyben a hallgató igazolja, hogy a tanult ismereteket alkalmazni tudja.Vizsgamunka: A vizsgára való felkészülés során a hallgató elkészíti saját szervezetének valamely témakörben előforduló feladatát (pl. adatleltár, érdekmérlegelési teszt, adatvédelmi hatásvizsgálat, egyebek) A téma megválasztása és jóváhagyása után a képzést vezetőkkel konzultációs lehetőség biztosított, mely lehet online, vagy személyesen, meghatározott időpontokban. A vizsgamunka bemutatása és megvédése után van lehetőség a BME belső rendszerén történő záróvizsgára. A záróvizsgára jelentkezés feltételei: A képzéseken való folyamatos aktív on-line részvétel, a feladatok elvégzése, beszámolók elkészítése. Sikeres vizsgamunka. Vizsgadíj befizetése igazolás Elvégzése után haladó (adatvédelmi szaktanácsadó) képzésre van mód.
A tanfolyam díja 195 000,- Ft /fő, vizsgadíj 35 000,- Ft.
Képzési időpontok:
-2020 május 21,
-2020 június 4,
-2020 június 18.
-2020 május 21,
-2020 június 4,
-2020 június 18.