Még a világ legnagyobb közösségi média platformjának is be kell tartania a törvényt és tiszteletben kell tartania a fogyasztókat.
Az elmúlt években a Facebook jelentősen kibővítette üzleti vállalkozásait, megvásárolta a Instagram-ot és a WhatsApp Messenger-t, amelyek az anyavállalattal ellentétben gyorsan növekednek.
Facebook megengedi az adatok szivárgását, és az Egyesült Államokban nincsenek szabályok annak megakadályozására – a Boom Bust szakértője szerint.
Eközben a közösségi média behemótja olyan vádakkal áll szemben, amelyek szerint megsértik a felhasználók magánéletét és visszaélnek adataikkal. Júliusban az Igazságügyi Minisztérium vizsgálatot indított arról, hogy a nagy technológiai cégek betartják-e a monopóliumellenes törvényeket.
A kongresszus nyomozást indított a Facebook és más informatikai óriások ellen is. A ház igazságügyi bizottsági vezetője, Jerrold Nadler republikánus párti képviselő aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy „egy maroknyi” vállalat vette át az irányítást az online kereskedelem és a kommunikáció hatalmas ágazatai felett. A kérdés még a 2020-as elnökjelöltek közötti megmérettetésen is felmerült, például Elizabeth Warren szenátor és Bernie Sanders felszólalásával, azzal érvelve, hogy a Facebook túl hatalmas és „fel kell darabolni”.
A Facebook természetesen tagadja, hogy megsértette volna a monopóliumellenes szabályokat, és kijelenti, hogy alig várja, hogy a törvényhozókkal együtt dolgozzon ki olyan szabályokat, amelyek a felhasználók „védelmére” vonatkoznak .
Forrás